Sekcja Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Stefania Rogozińska-Dzik trenuje w IMG Academy

Stefania Rogozińska-Dzik trenuje w IMG Academy

Od 5 kwietnia nasza zawodniczka Stefania Rogozińska-Dzik przebywa w IMG Academy na Florydzie, gdzie szlifuje formę przed długim sezonem na kortach ziemnych.

Stefka mogła wykorzystać możliwość trenowania w IMG Academy na 4 miesiące, poczynając od stycznia, jednak cały sztab oraz otoczenie związane z tenisem naszej juniorki zdecydował, aby wykorzystać 1 miesiąc przygotowawczy w kwietniu. W Polsce w kwietniu rzadko zdarza się możliwość trenowania w tak dogodnych okolicznościach przyrody, natomiast na Florydzie jest to chleb powszedni, dlatego podjęto przemyślaną decyzję o treningu tam, tuż przed intensywnym sezonem letnim.

Ilość oraz typ treningu w ciągu dnia zmienia się, jest ciągle dostosowywany indywidualnie do Stefanii. Jednak uśredniony dzień treningowy składa się z trzech jednostek treningowych 2 x trening tenisowy oraz trening ogólnorozwojowy. Dodatkowo Stefa korzysta z treningu mentalnego oraz szerokiej gamy rehabilitantów i fizjoterapeutów.

Kolejnym, jak nie najważniejszym punktem wyjazdu na treningi do USA jest możliwość "sparowania" z najlepszymi juniorkami w IMG Academy. Ilość rozegranych meczów sparingowych na najwyższym możliwym poziomie bezsprzecznie przyczyni się do wzrostu a później stabilizacji formy naszej zawodniczki.

Po powrocie do Polski, który planowany jest na 5 maja, Stefę czeka powrót na warszawskie korty i tydzień pracy pod okiem swojego trenera Mikołaja Jędruszczaka. Następnie od 14 maja Stefka wystąpi w czterech turniejach juniorskich najwyższej możliwej rangi w Europie. Ten mezocykl startowy zwieńczy Roland Garros U18.

 

Plany Stefanii:

14 maja 2018 - Włochy, Santa Croce sull'Arno, ITF Junior G1
40th Torneo "Città Di Santa Croce" Mauro Sabatini 

21 maja 2018 - Włochy Mediolan, ITF Junior GA
59th Trofeo Bonfiglio - Campionati Internazionali d'Italia Juniores 

28 maja 2016 - Belgia, Charleroi-Marcinelle, ITF Junior G1
54th Astrid Bowl Charleroi, Belgian International Junior Championships

3 czerwca 2018 - Francja Paryż, ITF Junior GA
Roland Garros Junior French Championships 

 

Stefania Rogozińska-Dzik w IMG Academy

 


© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.