Warsaw Tennis Team Promotion

Artykuły archiwalne z lat 2012-2015

X Memoriał Ani Dolińskiej

X Memoriał Ani Dolińskiej rozegrano w tym roku, po kilkuletniej przerwie, na kortach Legii. W tym prestiżowym i ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć zawodniczek Warsaw Tennis Team Promotion. Ania Hertel i Ala Sierzputowska od początku były faworytkami tego turnieju, na co wskazywał ich ranking i rozstawienie w turnieju.

Nasza młodsza podopieczna Ania, mając zaledwie 14 lat świetnie poradziła sobie ze wszystkimi rywalkami i od wygranej 6:2 6:0 z Martyną Habrych w pierwszej rundzie rozpoczęła swoje pasmo zwycięstw, które doprowadziło ją najpierw do drugiej rundy (wygrana z Ewą Brzeską 6:4 6:1), potem do ćwierćfinału (wygrana z Beatą Światłoń 6:4 6:0) i w końcu do półfinału, który wygrała pokonując Magdalenę Zajdę 6:4 6:2.

Nasza druga podopieczna także nie dała rywalkom dużego pola do popisu. Zaczynając od pewnej wygranej 6:4 6:2 z Julią Ciurą w pierwszej rundzie pewnie dążyła do finału. W drugiej rundzie czekała na nią jej deblowa partnerka Maja Pindelska, którą pokonała 6:3 6:2. Ćwierćfinał to trudny mecz ze Stefanią Rogozińską-Dzik, ale i tu zacięty pojedynek skończył się wygraną Ali 6:7 6:4 6:4.

Taki przebieg wydarzeń zaowocował tym, że w finale zmierzyć się ze sobą musiały dwie zawodniczki Warsaw Tennis Team Promotion. Każdy kto był i mógł obserwować na żywo ten pełen emocji i nerwów pojedynek z pewnością powie, że do ostatniej piłki ciężko było wytypować zwyciężczynię. Początek meczu należał do Ani, która wygrała pierwszego seta 6:3, lecz doświadczenie i dokładna gra w drugim secie Alicji doprowadziły ją do tiebreaku, w którym prowadziła 6:3. W tym momencie Ania wspięła się na wyżyny swoich możliwości i koncentracji, odwracając losy seta. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Ani 6:3 7:6(6) i to ona pierwszy raz w historii tego turnieju, jako tak młoda zawodniczka stanęła na najwyższym stopniu podium.


Cały zespół WTTP serdecznie gratuluje finalistkom X Memoriału Ani Dolińskiej.
Pojedynki naszych młodych tenisistek po raz kolejny pokazały nie tylko piękną technikę, ale także wielkie serce do tej dyscypliny sportu.


X Memoriał Ani Dolińskiej

X Memoriał Ani Dolińskiej


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.