Andrzej Fonfara zakończył karierę

Andrzej Fonfara zakończył karierę

Andrzej Fonfara ogłosił zakończenie zawodowej kariery. - Nie ma już tego zapału a przede wszystkim motywacji i tej adrenaliny, która dawała chęci wyjścia do ringu i rywalizacji. Jestem zdrowy, wszystko OK, ale nie mam już serca do boksu - powiedział pięściarz, który 9 marca miał zmierzyć się w ringu z Edwinem Rodriguezem.

"Prawie 20 lat w boksie! Kiedy zaczynałem w dwutysięcznym roku jako 12-letni chłopak nie myślałem, że będzie to aż tak długa i piękna przygoda, którą właśnie kończę jako spełniony sportowiec i człowiek! Nie ma już tego zapału a przede wszystkim motywacji i tej adrenaliny, która dawała chęci wyjścia do ringu i rywalizacji. Jestem zdrowy, wszystko OK, ale nie mam już serca do boksu. Ja zawsze na 100 procent albo nic. Inaczej nie umiem. Dziękuje wszystkim, którzy byli ze mną przez te wszystkie lata mojej kariery kiedy wygrywałem, a jeszcze bardziej tym, którzy byli, gdy przychodziła porażka!" - poinformował Andrzej za pośrednictwem swoich social mediów.

Tym samym Andrzej Fonfara nie będzie walczył z Edwinem Rodriguezem. Do tego pojedynku w wadze junior ciężkiej (90,7 kg) przygotowywał się w ostatnich miesiącach. Ostatnią zawodową walką Fonfary pozostanie zwycięskie starcie z Ismailem Sillakhiem na zorganizowanej przez nas w czerwcu 2018 roku gali Warsaw Boxing Night. Andrzej wygrał w 6. rundzie przez techniczny nokaut.

Andrzej Fonfara stoczył na zawodowym ringu 36 walk. Wygrał 30 pojedynków, w tym 18 przez nokaut. 16 listopada 2012 roku zdobył tytuł mistrza świata federacji IBO w kategorii półciężkiej, pokonując przez techniczny nokaut w 7. rundzie Toma Karpency’ego. W czasie kariery Fonfara pokonał takich rywali, jak Julio Cesar Chavez czy Nathan Cleverly.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w zawodowej drodze Andrzeja. To będą dla nas niezapomniane chwile! Powodzenia, Bracie!© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.