Aktualności WSG

Andrzej Fonfara zakończył karierę

Andrzej Fonfara zakończył karierę

Andrzej Fonfara ogłosił zakończenie zawodowej kariery. - Nie ma już tego zapału a przede wszystkim motywacji i tej adrenaliny, która dawała chęci wyjścia do ringu i rywalizacji. Jestem zdrowy, wszystko OK, ale nie mam już serca do boksu - powiedział pięściarz, który 9 marca miał zmierzyć się w ringu z Edwinem Rodriguezem.

"Prawie 20 lat w boksie! Kiedy zaczynałem w dwutysięcznym roku jako 12-letni chłopak nie myślałem, że będzie to aż tak długa i piękna przygoda, którą właśnie kończę jako spełniony sportowiec i człowiek! Nie ma już tego zapału a przede wszystkim motywacji i tej adrenaliny, która dawała chęci wyjścia do ringu i rywalizacji. Jestem zdrowy, wszystko OK, ale nie mam już serca do boksu. Ja zawsze na 100 procent albo nic. Inaczej nie umiem. Dziękuje wszystkim, którzy byli ze mną przez te wszystkie lata mojej kariery kiedy wygrywałem, a jeszcze bardziej tym, którzy byli, gdy przychodziła porażka!" - poinformował Andrzej za pośrednictwem swoich social mediów.

Tym samym Andrzej Fonfara nie będzie walczył z Edwinem Rodriguezem. Do tego pojedynku w wadze junior ciężkiej (90,7 kg) przygotowywał się w ostatnich miesiącach. Ostatnią zawodową walką Fonfary pozostanie zwycięskie starcie z Ismailem Sillakhiem na zorganizowanej przez nas w czerwcu 2018 roku gali Warsaw Boxing Night. Andrzej wygrał w 6. rundzie przez techniczny nokaut.

Andrzej Fonfara stoczył na zawodowym ringu 36 walk. Wygrał 30 pojedynków, w tym 18 przez nokaut. 16 listopada 2012 roku zdobył tytuł mistrza świata federacji IBO w kategorii półciężkiej, pokonując przez techniczny nokaut w 7. rundzie Toma Karpency’ego. W czasie kariery Fonfara pokonał takich rywali, jak Julio Cesar Chavez czy Nathan Cleverly.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w zawodowej drodze Andrzeja. To będą dla nas niezapomniane chwile! Powodzenia, Bracie!


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.